суботу, 23 квітня 2016 р.

Всесвітній день книги і авторського права

   
23 квітня доленосна для світової літератури дата. У цей день народились такі видатні письменники, як Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник, а також померли такі літературні велетні, як Мігель де Сервантес Сааведра,

Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. 

Таким чином, починаючи з 1995 р., 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права.
Десять поколінь зміниться, а за цей час лише одного разу народиться безсмертна книга.

Бернард Шоу



Свято, ідея організації якого належить Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури, сьогодні відзначається у 190 країнах світу.
Метою Всесвітнього дня книги й авторського права є залучення уваги як урядових органів, так і широкої публіки до книг, а також цей день підкреслює особливе значення ролі книг і авторського права в розвитку культури світу, толерантності та міжкультурного діалогу.

Те, що книга — джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі.
 Саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін — авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб.

В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом — безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

«Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи,
щоб не втратити жодної краплі
коштовного змісту книги.
               Читайте!    
Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали
 хоча б однієї сторінки з нової книги!»

К. Паустовський

Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Не випадково народ створив про Книгу стільки прислів'їв:


Книга вчить, як на світі жить.
Хто багато читає, той багато знає.
 Читання — ось краще навчання.

Книга допоможе в труді — виручить в біді.
З книгою подружишся — розуму наберешся.
Книга — твій друг, без неї, як без рук.


Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей.


Немає коментарів:

Дописати коментар