Книжкова лікарня







Я- книга, я товариш твій.
І ти псувать мене не смій,
Зроби закладку, обгорни,
Чистесенькою поверни.

Зачитана книга...

 


Якщо так кажуть, то цю книгу багато читачів читали, вона переходить з рук в руки, від читача до читача. У бібліотеці за нею стоїть черга. Якщо вона пошарпана, здатна щомиті розсипатися, то вона може припинити своє існування, якщо її вчасно не "підлікувати". Хто відповідає за її здоров"я?
Передусім самі читачі. Треба не тільки берегти книгу, а й за потреби потурбуватися, щоб продовжити її життя - підклеїти сторінки, обкладинку, вивести плями. Якщо кожен читач стане хорошим "лікарем"книги, то це продовжить життя тисячам томів.


Я - лікар книжковий, я книги лікую,

Я хворі сторінки їм ремонтую.

Мої пацієнти- брудні і з дірками.

Кому з вас погано- ходімо із нами!

Я дам вам сорочку з паперу і клею,

Щоб книгу зцілити- в лікарні усе є!

10 золотих правил читання книг






 

 

 

Як поводився з книгою Василько

Не дуже любив книгу Василько. І не дуже чемно з нею поводився.
...От він одного вечора ліг спати та й узяв книжку перед сном почитати. А Василько знав, що, як лежачи книжку читаєш, псується зір і псується книжка. Лежить Василько, читає і задрімав.
А книжка — бух на підлогу. Аркуші в книжці й пожмакалися. Добре заснув Василько, так кріпко, що й од «бух!» не прокинувся.
І сниться Василькові, що він сам книжка.
От бере його, книжку-Василька, Оленка, що теж не дуже поважає книжку, бере, читає і водночас обідає. Борщ із ложки — кап! — та на Василька-книжку. Йому пече, йому неприємно, що на нього борщ капає, та нічого не вдіє Василько, бо він книжка.
А потім ухопили Василька-книжку Миша і Вова та давай на ньому різні дурниці писати: «Читав Вова», «Цікава книжка», «Колька — дурак», — отаке понаписували. Так ніби хтось у грязюку перо вмочив та й бруднить, грязнить Василька-книжку!
Далі ще гірше!
Оленка почала Василька-книжку ножицями різати — малюнки вирізати. Болить Василькові, аж «рятуйте!» хоче крикнути...
Тільки-но Оленка ножиці прийняла, як хтось гарячого праса поставив на Василька-книжку. Горить Василько - книжка, дим із нього йде! Пече йому!
Уже Василько - книжка не книжка, а саме шмаття, в яке загорнула Оленка свій сніданок!
Так гірко та так боляче зробилося Василькові, що він аж прокинувся.
— Ой, що зі мною зробили?!
А потім, здогадавшися, що то був тільки сон, зітхнув легше.
А зітхнувши, подумав та й гасло про книжку склав:
— Бережи книжку — це твій друг!
І ніколи вже не псує Васильку книг, та й товаришів соромить, коли хтось із них не береже книжку.

Так читати не варто.



Критерії оцінювання стану підручників

1. Рекомендації з оцінки стану підручників першого року користування
«5» – відмінний — виставляється за книгу, в якій немає ніяких помарок, розірваних сторінок, кути не зігнуті. Книжка повинна бути обгорнута і мати закладку.
«4» – добрий — виставляється, якщо обкладинка трохи забруднена або немає закладки. В книжці є не­великі помарки.
«З» – задовільний — виставляється, якщо окремі сторін­ки забруднені, деякі сторінки вирвані з кни­ги або розірвані, тобто підручник збережений погано, але він придатний для користу­вання.
«2» – незадовільний — виставляється, якщо зіпсовано багато сторінок, книга не обгорнута, немає заклад­ки, блок випадає з обкладинки, книгою користуватись не можна.
2. Рекомендації з оцінки стану підручників 2-го, 3-го, 4-го року користування
«5» – відмінний – підручник, який був у користуванні, але не має пошкоджень і помарок.
«4» – добрий – підручник, який має незначні пошкодження або помарки, якщо у попередні роки була виставлена ця оцінка і він збережений у такому стані.
При незначному зношенні, або якщо книжка не обгорнута, без закладки, оцінка на бал знижується.
«3» – задовільний – підручник, який має пошкодження і помарки, але придатний для користування. Якщо за збереження підручника, вистав­ляється оцінка «3» і учень, який користується підручником зберіг його і навіть відремонтував, оцінка зберігається, а учня необхідно відзначити подякою і на наступний рік видати нові підруч­ники.
«2» – незадовільний – підручник, який має значні пошкодження й помарки, непридатний для користування.
 

Пам’ятка читача

Люба дитино! До тебе це слово! Перед тобою - скарбниця чудова, мудрих порад невичерпне джерельце, книгу люби і душею і серцем!

Книжка – всюди, поруч із нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте ії, друзі, любіть і бережіть, у неї вкладено велику працю багатьох людей.
Пропонуємо вам скористатися нашими рецептами лікування книг.
1.Що робити, коли книжка потрапила у воду?
Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним папером і наступного дня праскою доведіть їх до висихання.
2.Що робити, коли забруднилась обкладинка? Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим тампоном, змоченим у розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще ії обклеїти новою гарною обгорткою.
3.Що робити, якщо листки книги зім’ялися? Під листки і зверху на них кладуть по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладжують кожен листок.
4.Що робити, якщо сторінки книги розірвалися? Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.
5.Яким клеєм можна відремонтувати книгу? Найкраще використовувати клей ПВА.

Якщо побачиш, що у книзі є зіпсовані сторінки, скажи про це бібліотекарю. 
 Ці 15 або 30 днів книги твої. Ти можеш  роздивлятися малюнки,   читати,   перечитувати,   робити    нотатки.
У  зазначений  бібліотекарем  строк,  книги   потрібно повернути  у бібліотеку—їх     чекають     інші      читачі. Але , любий друже-читачу, у мене до тебе одна вимога—   
                                                                     
     БЕРЕЖЛИВЕ СТАВЛЕННЯ ДО КНИГИ!  
Якщо ж книга захворіла, не залишай її без допомоги! Прийди із нею у Книжкову лікарню, що працює у бібліотеці.
Дементьєва О.О.           
Бібліотекар            
 

Немає коментарів:

Дописати коментар